created by Słoneccy.pl
Zadzwoń: +48 570 946 199 lub umów się online:
Makijaż permanentny jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz zawsze wyglądać perfekcyjnie, ale nie zawsze masz czas na wykonanie klasycznego makijażu. Ułatwi Ci życie, jeśli masz problemy ze wzrokiem, albo kosmetyki kolorowe cię uczulają. Może być ratunkiem dla osób, które nie mają własnych brwi lub utraciły je w wyniku choroby. Sprawdź, co powinnaś wiedzieć o makijażu permanentnym, zanim zdecydujesz się na jego wykonanie.
Makijaż permanentny jest rodzajem tatuażu o bardzo płytkim przenikaniu barwnika. Z tą różnicą, że w przypadku tatuażu barwnik aplikuje się na głębokość 0,8 -1,4 mm, czyli do górnej warstwy skóry właściwiej, gdzie pozostaje na zawsze. W makijażu permanentnym barwnik jest wprowadzany na głębokość 0,3 -0,8 mm, a więc do warstwy podstawnej naskórka. Warstwa ta z biegiem czasu ulega naturalnemu złuszczeniu. W wyniku czego makijaż po pewnym czasie staje się coraz słabszy i jaśniejszy.
Makijaż permanentny utrzymuje się od 1,5 do 3 lat w zależności od rodzaju skóry. Powinno się go odświeżać. Po wykonaniu makijażu w ciągu 4 - 7 dni makijaż blednie do około 50% wyjściowego koloru. W tym czasie mogą pojawić się drobne nierówności. Miejsce, gdzie był wykonywany zabieg, mogą pokryć drobne strupki, które z czasem będą się delikatnie łuszczyć.
Jeżeli makijaż wyłuszczy się równo i ładnie, nie jest konieczna korekta. Jednak jeżeli coś trzeba poprawić to najwcześniej po 6 tygodniach. Ostateczny efekt makijażu widoczny jest po 6 tygodniach od zabiegu. Tyle regeneruje się naskórek.
Uzyskanie zadowalających efektów wymaga również zaangażowania od pacjentki. Dzięki temu makijaż będzie wyglądał bardzo efektownie. Zalecenia zależą oczywiście, od tego, na jakiej części twarzy jest wykonywany zabieg.
Około 4 tygodnie przed planowanym makijażem brwi nie należy wykonywać henny, a 2 tygodnie wcześniej regulować brwi. Dzień przed zabiegiem warto wykonać delikatny peeling złuszczający.
Wykonanie makijażu trwa zazwyczaj od 2 do około 2,5 godzin. Iniekcja pigmentu pod skórę wymaga niebywałej precyzji i skrupulatności.
Zabieg zaczyna się od oczyszczenia i dezynfekcji skóry. Wykonywany jest na skórze rysunek docelowego kształtu brwi. Następnie linergistka dobiera odpowiedni barwnik. Uwzględnia przy tym kolor cery, oczu i włosów klientki. Na obszar poddawany zabiegowi aplikowane jest znieczulenie miejscowe, następnie precyzyjna aplikacja barwnika.
Zaraz po zabiegu makijaż wydaje się mocny i przerysowany. Pojawia się lekka opuchlizna, która szybko znika. Po około 5 dniach skóra zaczyna się delikatnie łuszczyć. Proces ten jest zazwyczaj niemal niezauważalny.
Przez 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny i do solarium.
Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest wypełnienie dokumentów dotyczących stanu zdrowia, przyjmowanych leków, przebytych w ostatnim czasie chorób i zabiegów medycznych.
BB GLOW jest nowością na rynku kosmetologii estetycznej.
BB GLOW to idealna propozycja dla osób, które pragną wzmocnić i uzyskać jednolity kolor swojej skóry. Zabieg zalecany jest dla osób borykających się z problemami skórnymi, w celu zmniejszenia przebarwień spowodowanych np. trądzikiem, stanami pozapalnymi, procesem foto starzenia oraz by zmniejszyć widoczność piegów. Doskonale regeneruje skórę, odświeża ją i wzmacnia, a także pomaga w odbudowie naturalnego płaszcza hydro-lipidowego. Zabieg może być wykonywany na skórę twarzy, okolice oczu, szyję, dekolt a także na skórę dłoni. BB Glow łączy w sobie skuteczność mezoterapii, wizualny efekt lekkiego krycia i ujednolicenia skóry.
Właściwości regenerujące poszczególnych substancji aktywnych, powodują wyciszenie rumienia, trądziku różowatego oraz innych problemów skórnych. Już po jednym zabiegu widać wyraźną poprawę koloru skóry. Nabiera ona promiennego wyglądu i jest widocznie rozświetlona oraz wygładzona. BB Glow to zabieg, który ma właściwości tonujące, doskonale nawilża i rewitalizuje. To także doskonała metoda na rozjaśnienie i rozświetlenie okolic oczu. Zawarte w produktach highlithery odbijają światło, potęgując efekt promiennego spojrzenia. Ampułki BB Glow w zauważalny sposób pielęgnują i odżywiają skórę. Wyróżniają się unikatowym składem, wzbogaconym o naturalne ekstrakty roślinne, komórki macierzyste oraz niacynamid, czyli witaminę B3.
Zabieg BB Glow rozpoczyna się go od odpowiedniego przygotowania skóry poprzez delikatne oczyszczenie jej z martwych komórek. W tym celu stosuje się żel złuszczający, który pozostawia się na kilka minut w celu osiągnięcia pożądanego efektu.
Następnie twarz zostaje przemyta pianką neutralizującą, która przywraca równowagę pH, działa kojąco na skórę, zmniejsza zaczerwienienie skóry, nawilża oraz poprawia koloryt.
Kluczowy etap w zabiegu BB Glow to nałożenie serum BB Glow Dermawhite, które odznacza się działaniem rozjaśniającym, odbudowującym komórki skóry, wzmagającym produkcję kolagenu oraz poprawiającym jej napięcie i elastyczność. Produkt aplikuje się na niewielkie obszary twarzy pipetą lub pędzelkiem, następnie przy użyciu odpowiedniego Dermapena okrężnym ruchem masującym nasyca się skórę. Resztę serum używane jest jako maseczka na twarz.
Po zabiegu czujemy się świeżo, promiennie, a skóra twarzy jest naprężona, wygładzona i rozświetlona. Dzięki temu zabiegowi możemy w łatwy sposób ukryć niedoskonałości skóry twarzy, drobne blizny czy cienie pod oczami. Efekty mogą utrzymywać się nawet od 6 do 12 miesięcy.
Nasz gabinet jest jednym z pierwszych w Polsce, w którym zabieg BB Glow wykonuje certyfikowana linergistka.
Działamy w oparciu o całkowicie sterylne produkty jednorazowego użytku, przeznaczone do bezpiecznych i intensywnych zabiegów wybielania skóry. Wprowadzenie w skórę preparatu wykonuje się przy użyciu technologii Micro Needle System. Odbywa się wyłącznie w naskórku. Wbrew krążącym w Internecie opiniom, zabieg nie jest rodzajem mikropigmentacji ani wtłaczania fluidu w skórę. Jest to rodzaj zabiegu pielęgnacyjnego. Dodatkowi tonera do preparatu, sprawia, że skóra jest widocznie rozpromieniona i świeża jak po nałożeniu makijażu. Naturalny proces złuszczania, powoduje stopniowe wyłuszczanie się pigmentu, dlatego należy powtarzać zabieg w serii co 2 tygodnie. Z kolei składniki odżywcze zawarte w ampułkach zabiegowych, powodują trwałe procesy naprawcze w skórze. Odpowiednia pielęgnacja domowa oraz regularne powtarzanie zabiegów, spowoduje spektakularne rezultaty utrzymujące się przez cały czas.
Podczas trwania kuracji należy unikać ekspozycji na słońce. Zabieg BB Glow jest bezbolesny i bardzo przyjemny. Skóra wygląda pięknie już bezpośrednio po zabiegu. Jako zabieg tzw. „bankietowy” zalecamy wykonanie zabiegu dzień wcześniej.
Zalecana ilość zabiegów jest uzależniona od wielu czynników i ustalana jest z klientką indywidualnie, po wcześniejszej konsultacji. Zazwyczaj od 1 do 5 zabiegów w serii co 2 tygodnie.
Zabieg usuwania makijażu permanentnego wykonywany produktem stworzonym do rozjaśniania lub usuwania niechcianych i wygojonych makijaży permanentnych. Specjalnie wyselekcjonowany, mineralny skład zapewnia bezpieczeństwo, brak ryzyka poparzeń lub zabliźnień na skórze. Efekty są widoczne natychmiast. Zabieg jest bezpieczny dla każdego rodzaju skóry twarzy.
Używane przez nas produkty sprawdzają się idealnie podczas pracy z pigmentacją w różnym kolorze: odcieniami cielistymi, kamuflażem, zielonym, niebieskim, łososiowym, jak również miejscami wybitnie delikatnymi jak czerwień wargowa lub powieka.
Jeżeli problemem jest kolor makijażu, odbiegającego od pierwotnego i mieniącego się np. na niebiesko, jeden zabieg rozwiązuje ten problem.
Zabieg polega na ,, wypychaniu” pigmentu na zewnątrz ze strupkiem podczas procesu gojenia. Jego cząsteczki nie osadzają się w węzłach chłonnych czy wątrobie. Zawarte w nim minerały łagodzą podrażnienie i dbają o bezpieczne gojenie. Zdarza się, że należy wykonać serię 3-4 zabiegów, a niejednokrotnie wystarczą 1 bądź 2 zabiegi - wszystko zależy od skóry i usuwanego pigmentu. Natomiast trzeba się liczyć z tym, że skóra nie wygląda od razu jaśniej, ponieważ proces gojenia jest podobny do gojenia makijażu permanentnego. Pojawiają się strupki i gojenie trwa do 6 tygodni.
Mezoterapia to jedna z wielu skutecznych i popularnych metod regeneracji skóry. Na rynku usług związanych z estetyką ciała można wyróżnić trzy jej rodzaje: igłową, bezigłową oraz stosunkowo od niedawna wykorzystywaną przez specjalistów metodę mezoterapii mikroigłowej.
Historia mezoterapii jako techniki aplikacji leków sięga starożytności. Jednak dopiero stosunkowo niedawno zabieg ten zyskał swoją oficjalną nazwę. Do tej pory stosowano dwa rodzaje mezoterapii: igłową i bezigłową. Pierwsza z nich to zabieg medyczny, podczas którego aplikuje się substancje odżywcze za pomocą licznych nakłuć strzykawką z miniigłą. W terapii bezigłowej wykorzystuje się działanie prądu elektrycznego o niskiej częstotliwości. Zwiększa on przepuszczalność błony komórkowej. Od niedawna w terapii odmładzającej wykorzystywana jest również mezoterapia mikroigłowa, która jest alternatywą dla usług z zakresy medycyny estetycznej. Jest to połączenie technologii medycznej i kosmetycznej.
Mezoterapia to technika nakłuwania skóry, podczas której dochodzi do jej mikrourazu pobudzającego ją do intensywnego procesu naprawczego. Takie mikronakłucia indukują szereg mechanizmów regeneracyjnych i akcelerują przepuszczalność skóry dla składników aktywnych zawartych w preparatach odżywczych. Powstałe w trakcie zabiegu mikrouszkodzenia, aktywizują podziały komórkowe w obszarze warstwy podstawnej naskórka. Wpływa to na wzrost grubości żywych warstw naskórka i produkcję lipidów cementu międzykomórkowego oraz naturalnych czynników nawilżających.
Uwalniane w trakcie terapii czynniki wzrostu pobudzają fibroblasty do syntezy kolagenu oraz elastyny. Laboratoryjne testy potwierdziły, że po mikronakłuciach nowy kolagen powstaje w skórze już po dwóch miesiącach. Rezultat i natężenie tych procesów uzależnione jest od intensywności zabiegu, czyli głębokości nakłuć, ilości powtórzeń oraz rodzaju użytego preparatu. Efekt może być widoczny w postaci redukcji zmarszczek, blizn i rozstępów, ograniczenia wydzielania sebum, ujędrnienia i rozświetlenia skóry.
Zabieg jest bezpieczny i mało bolesny, ponieważ wykonywany jest ze znieczuleniem miejscowym preparatem znieczulającym. Przeprowadzany jest za pomocą specjalistycznych urządzeń. Aparat do mezoterapii mikroigłowej wykonuje kilka tysięcy mikronakłuć tworzących mikrokanaliki, które przez krótki czas pozostają otwarte. Daje to możliwość głębokiego wprowadzenia wybranego preparatu (wchłania się go nawet do 90%). Czas trwania zabiegu to około 20 minut. Czas rekonwalescencji również jest dość krótki – zaczerwienienie ustępuje po kilku godzinach a pojawiające się czasami malutkie strupki (kropki) złuszczają się po tygodniu. Aby uzyskać zadowalający efekt zaleca się serię 5 zabiegów. Mezoterapię mikroigłową można też wykonać jednorazowo dla poprawy ogólnego stanu skóry. Nie jest to jednak zabieg dla wszystkich. Nie powinny stosować go osoby z cerą naczyniową, alergią na składnik stosowanych preparatów oraz zmagające się z wirusową, bakteryjną lub grzybiczą chorobą skóry, trądzikiem lub chorobą nowotworową.